Modne odcienie blondu, brązu, rudego

Czasem przychodzi taki czas, że chcemy coś zmienić w swoim życiu. Jedni zmieniają pracę, inni samochód a niektórzy po prostu kolor swoich włosów. Ale czasem nawet tak prozaiczna sprawa jak zmiana koloru włosów może sprawić nam problem. Jaki kolor farby wybrać? Zafarbować całe włosy czy tylko pojedyncze pasemka? Jaki kolor będzie odpowiedni do naszej urody? Na pewno zadania tego nie ułatwia dostępna na rynku oferta producentów farb do włosów. Bo oprócz tego, że w sklepach znajdziemy mnóstwo odcieni samych farb do włosów to dostępne są również odżywki utrwalające kolor, szampony do włosów po koloryzacji i odżywcze maseczki regenerujące osłabione kosmyki. Jednak największy problem panie zazwyczaj mają z doborem samego koloru włosów. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do dobrego salonu fryzjerskiego i poproszenie o pomoc doświadczonego fryzjera. Przecież nowa barwa włosów musi współgrać z naszą urodą. A poza tym w warunkach domowych zmienić można kolor zaledwie o kilka odcieni. Bardziej radykalne zmiany wymagają już pomocy fachowca. Dobrze dobrany odcień włosów może również wymodelować kształt naszej twarzy, podobnie jak dopasowana do kształtu twarzy fryzura.

Najmodniejsze kolory tego sezonu to przede wszystkim ciepłe odcienie blondu, brązu, czekolady dodające twarzy blasku. Choć jeśli ktoś ma jasną karnację może zdecydować się także na zimne odcienie. Dla odważnych proponujemy rudy. Jest to odpowiedni kolor dla pań nie lubiących nudy i szarości. Idealnie pasuje do osób o zielonych oczach.

Jeśli możemy sobie na to pozwolić modne w tym sezonie są również odważne kolory np. zielony lub niebieski. Chociaż pamiętać trzeba, że takimi kolorami trzeba się tylko bawić tworząc raczej pasemka lub pojedyncze refleksy. W żadnym razie nie farbować całej głowy. Pamiętać trzeba też o tym, że dobrze ufarbowane to takie, które wyglądają na naturalne. W końcu takie włosy od dawna uważane są za najbardziej atrakcyjne. Pamiętajmy więc aby panie o ciemnych z natury włosach i ciemnej karnacji nie rozjaśniały zbytnio koloru bo wyglądać mogą sztucznie i nienaturalnie. Lepiej zdecydować się na zmianę koloru o kilka odcieni jaśniejszego i dodającego włosom blasku. Natomiast blondynki o jasnej cerze w zbyt chłodnym odcieniu brązu lub czerni wyglądać będą zbyt szaro i blado.
Pamiętajmy, że tylko odpowiednia farba jest gwarancją sukcesu.